7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Поплави во повеќе области во северозападот во Италија

Најчитани вести

Поплави во повеќе области во северозападот во Италија предизвика силно невреме, проследено со поројни дождови.

Врнежите во последните 24 часа поплавија големи површини во централниот дел на Милано, а локалните власти предупредија дека би можело да дојде до излевање на реката Севесо.

Повеќето патишта се затворени за сообраќај поради поплави или откорнати дрвја.

Невремето ја зафати и Џенова со брзина на ветрот од околу 120 километри на час.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести