17.8 C
Skopje
Friday, September 17, 2021

Поплавите предизвикаа уривање на мост во северна Италија

Најчитани вести

Обилните дождови и лизгањето на земјиштето предизвикаа уривање на мост во италијанскиот северозападен регион Лигурија во близина на Савона.

Се урна само еден од двата одвоени коловози на мостот, но сообраќајот е запрен на автопатот во двете насоки.

Во Лигуриј,а во близина на Џенова минатата година се урна мост, при што загинаа 43 луѓе.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com