7.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Поплава на фудбалски стадион за време на натпревар во Мароко, седуммина загинати

Најчитани вести

Седум лица, меѓу кои и тинејџер, загинаа во поплавите додека гледаа фудбалски натпревар на локалните клубови во село во јужниот дел на Мароко.

Мароканската новинска агенција МАП објави дека сè се случило на стадион во областа Тарадант, на околу 600 километри јужно од главниот град Рабат.

Меѓу загинатите е и 17-годишно момче, а еден постар човек е повреден, пренесува АП.

Поради ненадејната поплава, луѓето се качувале на покривите во близина.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com