17.8 C
Skopje
Saturday, July 31, 2021

Попишани 45.755 граѓани преку онлајн апликацијата

Најчитани вести

До денеска попишани се 45. 755 граѓани преку онлајн апликацијата на Државниот завод за статистика.

Податокот, како што стои на нивната веб страницата, е заклучно до 9 часот денеска.

Преку онлајн апликацијата се попишуваат иселениците и вработените во дипломатско-конзуларните претставништа. Попишувањето во земјава ќе почне на 1 април и ќе трае до 21 април.

Пописот во земјава се прави по цели 19 години.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести