-0.2 C
Skopje
Wednesday, January 26, 2022

Поништен конкурсот за директор на МКД, се пријавиле Бени Шакири и в.д. директорот

Најчитани вести

Конкурсот за директор на Младинскиот културен центар (МКЦ) во Скопје е поништен, рече градоначалникот Петре Шилегов одговарајќи на новинарско прашање.

Актуелниот в.д. директор Русе Арсов останува на позицијата до следна одлука. На поништениот конкурс биле пријавени тој и пејачот Бени Шакири.

Кога ќе биде објавен нов конкурс, засега не се знае.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com