16.8 C
Skopje
Monday, October 3, 2022

Понеделник, вториот ден на Велигден неработен за сите граѓани

Најчитани вести

Велигден, вториот ден на Велигден – понеделник (25 април) според православниот календар, е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија, информира Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните од православна вероисповед во Република Северна Македонија им го честитаат големиот христијански празник Велигден.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com