Home » Пол Пелоси пуштен од болница откако беше нападнат во неговиот дом

Пол Пелоси пуштен од болница откако беше нападнат во неговиот дом

by Журнал.мк

Пол Пелоси, сопругот на претседателката на американскиот Претставнички дом, Ненси Пелоси, е пуштен од болницата во Сан Франциско шест дена откако беше нападнат од маж со чекан во семејниот дом, пренесува „Гардијан“.

Ненси изјави: „Пол останува под лекарска грижа додека продолжува да напредува во долгиот процес на закрепнување и закрепнување. Тој сега е дома“.

Пелоси рече дека нејзиниот сопруг бил благодарен на операторот 911 кој ја упатил полицијата до семејната резиденција, брзата помош и целиот болнички персонал за „нивниот одличен и сочувствителен третман кој спасува животи“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More