Home » Пол Макартни ќе започне со турнеја низ САД на 28 април

Пол Макартни ќе започне со турнеја низ САД на 28 април

by Журнал.мк

Сер Пол Макартни планира да одржи американска концертна турнеја со 14 настапи оваа пролет, која ќе започне во северозападниот дел на САД на 28 парил.

Турнејата ќе биде негова прва во серијата настапи во живо по светската турнеја во 2019 година, објави поранешниот член на легендарните Битлси.

Турнејата „Got Back“ ќе започне на 28 април во Спокејн, Вашингтон, а потоа ќе следуваат последователни концерти во Claymett Beach Arena во Сиетл на 2 и 3 мај, според закажаниот распоред на неговата официјална веб-страница.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More