4.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Полувреме: Работнички со водство, пресврт во Струмица, голови нема само во Струга!

Најчитани вести

Завршија првите полувремиња од петте натпревари од 6.коло во ПМФЛ. На Арената во Скопје со голот на Лука Станковски, екипата на Работнички води против Брегалница.

Во Струмица гостите од Ѓорче уште во 1.минута поведоа со 1:0, сепак на крајот Академија Пандев дојде во водство од 2:1.

Во Кавадарци шок за Тиквеш, Рамадани стрелаше за водство на Ренова. Во Велес во првите 45.минути меѓу Борец и Пелистер, резултатот е 1:1.

Па така само во Струга, каде играат Струга ТЛ и Скопје, во првото полувреме не видовме гол.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com