24.8 C
Skopje
Tuesday, May 24, 2022

Полска и Русија со драматично и контроверзно реми

Најчитани вести

Полска и Русија одиграа драматично 29:29 реми во меч кој најверојатно ги заврши шансите за полуфинале на Европското првенство во Унгарија и Словачка за двата тима.

Во неизвесен меч, во кој предноста се менуваше повеќе пати, рускиот селектор Владимир Петковиќ прво доби црвен картон, а Полска го имаше тоа што го сметаа како последен напад на мечот.

Михал Дашек постига гол, Полјаците почнаа да слават, но Русите побараа тајмаут во последен момент. Прославата на Полјаците престана, пред Сергеј Косоротов да постигне фантастичен гол од 15 метри за израмнување.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com