30.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Полни се улиците со возачи кои немаат возачка, полицијата ги лови

Најчитани вести

Скопје, 21 август- Полицијата и вчера ги скротувала опуштените возачи по улиците на Скопје. Први на удар биле „тркачите“. При контролите било констатирано дека 49 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената.

Загрижува податокот дека од сообраќај се исклучени 27 возачи од кои: тројца возачи затоа што управувале возила под дејство на алкохол и 24 возачи затоа што управувале возила без да се стекнат со право за управување на моторно возило.

Санкционирани се и четири возачи поради поминување на крстосница на црвено светло, пет возачи поради недавање првенство на минување на пешаци.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com