20.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Полнете шишиња: Неколку места низ Скопје утре без вода

Најчитани вести

Без вода утре ќе останат корисниците од Холидеј Ин до Плоштад, како и од улица Никола Кљусев, Скопско и дел од улицата Орце Николов.

Како што соопшти јавното претпријатие „Водовод и канализација“ утре поради промена на вентил на улица „Кеј 13-ти Ноември“ (пред кафана Ања) во населбата Центар, прекин на водоснабдување ќе имаат корисниците од Холидеј Ин до Плоштад од 8 часот до завршување.

Поради уличен дефект од ф 2“ на улица Орце Николов (пред Охридска банка) во населбата Центар без вода ќе бидат корисниците од улицата Никола Кљусев, Скопско и дел од улицата Орце Николов од 8 часот до завршување на дефектот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com