17.8 C
Skopje
Sunday, July 25, 2021

Полицијата ја тресе Гевгелија, запленети 200 килограми марихуана, уапсен локален моќник

Најчитани вести

Врие полиција денеска во Гевгелија. Според нашите сознанија, запленети се 200 килограми марихуана, а приведени се неколку лица, меѓу кои и локален моќник, кој и порано бил осудуван за трговија со дрога. Полицијата се уште прави претреси, а од МВР само ја потврдуваат акцијата и најавуваат детални информации по нејзиното завршување.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести