Home » Полицијата трага по извршителите на убиството во Грција

Полицијата трага по извршителите на убиството во Грција

by Журнал.мк

45 годишниот скопјанец кој со огнострелни рани беше хоспитализиран во болницата во Полигирос по вчерашниот инцидент е во стабилна состојба и надвор од животна опасност, информираат од МНР. По вооружената престрелка во Ханиоти во кој животот го загуби еден македонски државјанин и уште еден беше ранет, македонската и грчката полиција започнале со комуникација и размена на информации во насока на расчистување на случајот, се наведува во соопштението од МНР.

Грчките медиуми пак пишуваат дека тамошните власти ги зајакнуваат контролите на границата со Северна Македонија бидејќи е можно извршителите да се сонародници на жртвата. Засега нема официјални информации за текот на истрагата, но во написите на медиумите стои дека интензивно се разгледува материјалот од безбедносните камери со цел да се утврди дали се снимени движењата и маршрутата на извршителите.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More