Home » Полицијата приведе момче барано со потерница

Полицијата приведе момче барано со потерница

by Журнал.мк

Во прилепската населба Тризла, вчера полициски службеници од ОВР Прилеп го привеле М.Е.(27) од Прилеп, кој бил баран со потерница.

Како што информираат од МВР, тој бил баран за издржување затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор Куманово, и бил спроведен за издржување на казната.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More