19.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Полицијата на терен: Пукање во Лондон

Најчитани вести

Лондонскиот мост е опколен од полицијата, а според новинарот на Би-Би-Си кој известува во живо се слушале и истрели.

Новинарот истакнува дека видел група на мажи кои се вклучиле во тепачка на мостот, а потоа полицијата интервенирала и се слушнало пукање.

Од полиција потврдуваат дека се работи на инцидент на мостот на Лондон и ги соверуваат луѓето кои се во близина на местото на настанот да ги следат насоките од полицајците на терен.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com