Home » Полицијата кај битолчанец откри пиштол и шок бомба

Полицијата кај битолчанец откри пиштол и шок бомба

by Журнал.мк

Полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција – Отсек за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи при СВР Битола попладнево го лишиле од слобода 34-годишниот битолчанец В.П..

Од секторот за односи со јавност при СВР-Битола известија дека при претрес во неговиот дом во Битола, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени пиштол калибар 9мм со една рамка и една шок бомба.

В.П. е приведен и задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More