14.8 C
Skopje
Thursday, October 21, 2021

Полициски претрес во струмичко село

Најчитани вести

Денеска е уапсено едно лице од струмичко Банско, во чиј дом била пронајдена марихуана, информираат од Министерството за внатрешни работи.

-Денеска во с.Банско, струмичко, полициски службеници од СВР Струмица и Oдделот за криминалистичка полиција при МВР го лишиле од слобода И.Р.(49) од с.Банско. При претрес во неговиот дом и помошни простории, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана, известува МВР.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com