20.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

Полицискиот час го прекршиле 23 лица, казни и за 455 граѓани кои не носеле маски

Најчитани вести

Синоќа, 23 лица ја прекршиле забраната за движење – односно полицискиот час, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Инаку, во однос на мерката за носење лична заштита на лицето регистрирани се 455 прекршоци.

Од МВР апелираат граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување ширење на Ковид-19.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести