19.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Полициска акција во БиХ, уапсени најмалку 20 луѓе

Најчитани вести

Најмалку 20 лица се уапсени во утринската операција од полицијата во БиХ, во потрага по осомничени за злоупотреби на дрога и недозволено поседување оружје и муниција.

Полициски екипи од кантонот Зеница-Добој започнале претреси на 31 локација на подрачјето на Маглај, Завидовиќи и Тешањ, а досега се уапсени 20 луѓе, објави „Независне”.

Тоа е продолжение на полициската акција наречена „Мрежа III”.Според локални медиуми, акцијата се уште трае.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com