32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Полицајци во Париз убија маж кој им се заканувал со нож

Најчитани вести

Еден маж денеска со нож се заканувал на полицајци во париз, по што бил ликвидиран, јави Франс24.

Припадник на обезбедувањето ја информирал полицијата дека во деловниот кварт Дефанс има маж, вооружен со нож. Кога трочлената полициска патрола излегна на местото на настанот, вооружениот маж потрчал кон нив со ножот, извикувајќи: Ќе ве убијам!. Полицајците испукале седум куршуми, од кои два го погодиле во градите и бедрото. Напаѓачот кај себе нема документи за идентификација.

Властите им порачаа на граѓаните да ја избегнуваат таа област.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com