21.8 C
Skopje
Wednesday, July 6, 2022

Полицаец уби колега во полициска станица во Тирана | ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО

Најчитани вести

Полицаецот Лудијам Заими со службен пиштол застрела свој колега во полициската станица број 3 во главниот град на Албанија, Тирана .

Албанската телевизија „Еуроњуз“ објави надзорна снимка на која се снимени моменти пред трагедијата, но и самиот чин на убиство што се случи во понеделникот нешто по 21 часот.

На видеото се гледаат неколку полицајци, меѓу кои и неколку жени, како седат на маси во полициската станица.

Во еден момент од просторијата излегува полицаецот Чауш Салиани, кој седи до вратата од канцеларијата, но зад него излегува и Заими, кој набрзо вади пиштол и од непосредна близина испука најмалку шест истрели во главата и телото на колегата.

Заими по убиствотто се обидел да побегне, но бил фатен пред полициската станица.

Засега не е познат мотивот за убиството, но се сомнева дека и претходно имало банален конфликт меѓу двајцата колеги.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com