27.8 C
Skopje
Sunday, August 1, 2021

Пола кафеани затворени заради непочитување на мерките, па и не мора да има ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Најчитани вести

Синоќа во спроведена акција во тетовскиот регион, затворен е уште еден угостителски објект заради непочитување на работното време.

Имено, во 21: 50 часот, полициски службеници од СВР Тетово во содејство со инспектори од Државен пазарен инспекторат извршиле контрола во угостителски објект на автопатот Тетово-Скопје, при што било констатирано непочитување на работното време, односно во објектото биле затекнати 13 лица – гости.

Објектот бил затворен од Државниот пазарен инспекторат, а управителот на објектот В.Т.(30) од Тетово бил лишен од солбода и приведен во полициска станица. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена пријава по член 206 од Кривичниот законик – „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести