-1.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Покетино го напушта Тотнем: Тројца кандидати за „жешкото“ столче во Лондон

Најчитани вести

Тренерот на Тотнем, Маурицио Покетино наводно на своите пријатели им кажал дека ќе го напушти клубот од Лондон, откако сезонава не му оди најдобро во редовите на европскиот вицешампион.

Лошите резултати сезонава, односно малата шанса за пласман во Лигата на шампиони следата сезона е причина поради која Покетино е во лоша ситуација.

Кандидати за негов наследник се Еди Хоу од Бормут, Карло Анчелоти од Наполи и Џулијан Нагелсман од Лајпциг.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести