29.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Познат распоредот за првото коло во ПМФЛ, завршницата на сезоната носи мега дерби

Најчитани вести

Д енеска во просториите на ФФМ беа извлечени двојките за првото коло и целосниот распоред за новата сезона во Правта македонската фудаблска лига, а ако воведната рунда не носи некои преголеми возбудувања, мора да се напомене дека последното коло ќе донесе мега дерби.

Големите ривали Шкендија и Вардар кои воедно се главни фаворити за титулата ќе го затворат првенството со нивниот четврти натпревар во сезоната, а дефинитивно ќе биде вистински спектакл доколку оваа средба го одлучи новиот шампион.

Што се однесува до првото коло, истото ќе се одигра на 11 август, во кое Шкендија ќе игра против Академија Пандев, Вардар ќе има градска пресметка против Македонија ЃП, Работнички ќе го тестира новиот прволигаш Струга Трим Лум, Борец ќе се соочи со Шкупи, додека Ренова како домаќин ќе го пречека Силекс.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com