33.8 C
Skopje
Tuesday, August 3, 2021

Познат капацитетот на батеријата за Samsung Galaxy S21 FE

Најчитани вести

Samsung го подготвува Galaxy S21 FE телефонот, кој би требало да биде наследник на Galaxy S20 FE моделот од минатата година, а ќе биде претставен во следните месеци.

Телефонот, наводно, ќе го има истиот капацитет на батеријата како и ланскиот модел. За батеријата на Galaxy S21 FE се вели дека има ознака на модел EB-BG990ABY, а ознаката на самиот телефон е SM-G990B.

Наведениот капацитет на батеријата на телефонот е 4370mAh, што значи дека типичниот капацитет ќе биде 4500mAh. Тоа е идентично како ќелијата што го напојува Galaxy S20 FE.

Според претходните гласини, Galaxy S21 FE треба да има рамен екран од 6,4 инчи, селфи камера од 32MP и ќе биде достапен во сива / сребрена, зелена, виолетова и бела боја.

Презентацијата на Galaxy S21 FE се очекува во текот на август, па дотогаш ќе имаме уште повеќе информации за телефонот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести