Home Македонија Познат идентитетот на починатата скопјанка – телото на обдукција

Познат идентитетот на починатата скопјанка – телото на обдукција

by Журнал.мк

Вчера вечер на автобуска постојка на булеварот АСНОМ, во подрачјето на Аеродром, пронајдена е почината жена во возраст од 45 години од град Скопје, позната како М.Г.

Според пријавата, додека била во автомобилот „рено канго“ со скопски регистарски табели, заедно со својот познаник Т.Н. во возраст од 50 години од ист град, таа колабирала и подоцна починала.

Според лекарите на телото на жената немало видливи траги на насилство и била констатирана смрт.

Според наредба на јавниот обвинител, телото на жената е предадено на обдукција. Полициска екипа извршила увид на местото на настанот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More