18.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Познат е распоредот на натпреварите на Светското првенство во Катар

Најчитани вести

Брзо по извлекувањето на групите за Светското првенство во Катар, познат е и распоредот на натпреварите на Мундијалот.

Во првите две кола натпревари ќе има од 11:00, 14:00, 17:00 и 20:00 часот по Средноевропско време.

Во третото коло од групната фаза и во нокаут фазата мечевите ќе почнуваат од 16:00 и 20:00 часот. Финалето ќе се игра во 16:00 часот.

Мундијалот се отвора со дуелот на домаќинот Катар, против Еквадор.

ГРУПА А

1.коло (21 ноември)
Катар – Еквадор
Сенегал – Холандија

2.коло (25 ноември)
Катар – Сенегал
Холандија – Еквадор

3.коло (29 ноември)
Холандија – Катар
Еквадор – Сенегал

ГРУПА Б

1.коло (21 ноември)
Англија – Иран
САД – Велс/Шкотска-Украина

2.коло (25 ноември)
Англија – САД
Велс/Шкотска-Украина – Иран

3.коло (25 ноември)
Велс/Шкотска-Украина – Англија
Иран – САД

ГРУПА Ц

1.коло (22 ноември)
Аргентина – Саудиска Арабија
Мексико – Полска

2.коло (26 ноември)
Артентина – Мексико
Полска – Саудиска Арабија

3.коло (30 ноември)
Полска – Аргентина
Саудиска Арабија – Мексико

ГРУПА Д

1.коло (22 ноември)
Франција – ОАЕ-Австралија/Перу
Данска – Тунис

2.коло (26 ноември)
Франција – Данска
Тунис – ОАЕ-Австралија/Перу

3.коло (30 ноември)
Тунис – Франција
ОАЕ-Австралија/Перу – Данска

ГРУПА Е

1.коло (23 ноември)
Шпанија – Костарика/Нов Зеланд
Германија – Јапонија

2.коло (27 ноември)
Шпанија – Германија
Јапонија – Костарика/Нов Зеланд

3.коло (1 декември)
Јапонија – Шпанија
Костарика/Нов Зеланд – Германија

ГРУПА Ф

1.коло (23.ноември)
Белгија – Канада
Мароко – Хрватска

2.коло (27.ноември)
Белгија – Мароко
Хрватска – Канада

3.коло (1. декември)
Хрватска – Белгија
Мароко – Канада

ГРУПА Г

1.коло (24.ноември)
Бразил – Србија
Швајцарија – Камерун

2.коло (28.ноември)
Бразил – Швајцарија
Камерун – Србија

3.коло (2.декември)
Камерун – Бразил
Србија – Швајцарија

ГРУПА Х

1.коло (24.ноември)
Португалија – Гана
Уругвај – Јужна Кореја

2.коло (28.ноември)
Португалија – Уругвај
Јужна Кореја – Гана

3.коло (2.декември)
Јужна Кореја – Португалија
Гана – Уругвај

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com