9.8 C
Skopje
Thursday, February 2, 2023

Познато колку милиони ќе добие Раиола за трансферот на Де Лихт во Јуве

Најчитани вести

Оваа недела треба да биде официјализиран трансферот на Матијс Де Лихт во Јувентус. Младиот капитен на Ајакс ќе заигра во Серија А, а неговиот матичен клуб за тоа ќе добие 70 милиони евра.

Агентот на младиот Холанѓанец, Мино Раиола, исто така ќе добие големо парче од колачот. Последните информации тврдат дека во неговиот џеб ќе завршат неверојатни десет милиони евра.

Еден од најпознатите фудбалски агенти на денешницата уште еднаш ќе ја покаже својата моќ и ќе заврши огромна зделка ова лето.

Де Лихт се очекува да ја одбие Барселона, за да заигра покрај својот идол Кристијано Роналдо.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести