22.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Познато кога Погба се враќа на теренот

Најчитани вести

После дербито против Арсенал, Пол Погба поради повреда е надвор од теренот и нема одиграно ниту минута во дресот на Јунајтед.

Тоа трае веќе околу месец дена, а се чини дека брзо ќе се врати на теренот.

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Солскјер во разговор со англиските новинари пренесе некои нови информации околу повредата на Погба.

„Му треба уште време за опоравување. Не сме сигурни колку, но најверојатно нема да биде на теренот пред декември.“ – изјави Солскјер.

Иако игра без Погба, Манчестер Јунајтед почна да победува, но сигурно дека им недостасува во почетниот состав.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com