-3.2 C
Skopje
Wednesday, January 19, 2022

Познати финалистите за Европски Автомобил на Годината за 2022!

Најчитани вести

Автомобилите кои ќе се борат за титулата се: 

  • Renault Mégane E-Tech
  • Škoda Enyaq iV
  • Peugeot 308
  • Kia EV6
  • Cupra Born
  • Ford Mustang Mach-E
  • Hyundai Ioniq 5

Од сите финалисти, само францускиот Peugeot 308 не е електрично возило, но веќе е достапен во две различни плаг-ин хибридни изведби, но според најавеното и 308 ќе биде достапен во целосно-електрична варијанта.

Победникот ќе биде објавен на 28-ми Февруари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com