Home » Познати тренерски имиња ќе го водат Вардар

Познати тренерски имиња ќе го водат Вардар

by Lina Muslija

Доцна синоќа во ФК Вардар неочекувано дојде до големи промени. Од клубот сосема изненадно заминаа тренерот Бобан Грнчаров и спортскиот директор Александар Бајевски како и сите членови на стручниот штаб.
Без подробно објаснување зошто и како, Грнчаров и Бајевски му посакаа на клубот среќа и успеси во иднина.
Во меѓувреме екипата ја превзема познатиот двоец Ѓоко Хаџиевски – Бобан Бабунски кои ќе го водат Вардар на гостувањето кај Воска. Прашање е дали некогашните тренери на Вардар се привремено решение или ќе останат во текот на сезоната што би било супер за екипата и навивачите.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More