1.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Познати се 1/4 финалните двојки на ЕВРО 2020

Најчитани вести

По драматичната победа на Украина над Шведска (2:1), познати се сите четврт-финални двојки на Европското првенство. Натпреварите ќе се одиграат на 2 и 3 јули.

Четврт-финалната фаза ќе ја отворат Швајцарија и Шпанија во Санкт Петербург од 18 часот.

Три часа подоцна, својот дуел во Минхен ќе го започнат селекциите на Италија и Белгија.

Ден подоцна, на Олимпискиот стадион во Баку од 18 часот ќе играат Чешка и Данска, а во 21 часот својот меч во Рим ќе го започнат Англија и Украина.

Полуфиналните натпревари се играат на 6 и 7 јули, а финалето е на 11 јули. Завршните мечеви ќе се играат на Вембли во Лондон.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести