21.8 C
Skopje
Tuesday, June 15, 2021

Познати полуфиналните двојки во Купот за жени: Вардар против Чаир, Куманово со Металург

Најчитани вести

Денеска се дознаа полуфиналните двојки за Купот на Македонија во женска конкуренција. Вардарки за противник го добија тимот на Чаир, додека Куманово ќе игра со Металург.

Ова се четирите екипи кои во моментов се и на првите четири позиции во женската Супер лига.

Натпреварите од Ф4 во Купот ќе се играат на 8-9 мај, а местото на одигрување дополнително ќе биде утврдено.

Минатата година поради пандемијата, ова натпреварување не се одигра.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести