-8.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Познати парови кои РАСКИНАА во 2021 година

Најчитани вести

Оваа година значеше крај на љубовта за некои познати странски парови, кои сме навикнати да ги гледаме заедно. Некои од нив се во врска со години, но решија да се збогуваат еден со друг и да продолжат сами.

Шон Мендез и Камила Кабељо

Пејачот Шон Мендез и пејачката Камила Кабељо ставија крај на својата двегодишна врска. Тие ја споделија веста во заедничка изјава објавена на Инстаграм.

„Еј, решивме да ја прекинеме нашата романтична врска, но како луѓе сè уште се сакаме повеќе од кога било“, напишаа тие. „Ја започнавме нашата врска како најдобри пријатели и ќе продолжиме да бидеме најдобри пријатели. Навистина ја цениме вашата поддршка од самиот почеток и одиме напред“, стои во соопштението, кое и двајцата го потпишаа. Парот се запозна во 2014 година, додека Камила Кабељо беше членка на групата „Петта хармонија“, а врската ја започнаа во јули 2019 година по снимањето на заедничкиот спот за песната „Сењорита“ и оттогаш се речиси неразделни.

Џиџи Хадид и Зејн Малик

Илон Маск и Грајмс

Кон крајот на септември, Илон Маск потврди дека тој и Грајмс повеќе не се заедно.

Бил и Мелинда Гејтс Светот го потресе веста за разводот на Бил и Мелинда во мај по 27 години брак:

Џенифер Лопез и Алекс Родригез

Во средината на април Џенифер Лопез и Алекс Родригез објавија дека се разделуваат.

„Сфативме дека сме подобри како пријатели и со нетрпение очекуваме да останеме така. Ќе продолжиме да соработуваме и да се поддржуваме во нашите заеднички работи и проекти“, велат тие. Џенифер подоцна ја најде среќата во старо-новата љубов, актерот Бен Афлек.

Ким Кардашијан и Канје Вест

По 5 години брак, славниот пар објави дека се разведува на почетокот на февруари. Заедно имаат четири деца, а моментално се во преговори за заедничко старателство.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com