24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Познатите сестри „тешки“ над 50 милиони долари фотографирани во Италија во целосно глупаво издание!

Најчитани вести

Славните сестри беа фотографирани во многу познат ресторан во Италија во многу необично издание, и тие се обидоа да не бидат препознаени од присутните.

Американските модели Бела (24) и Џиџи Хадид (25) беа фотографирани на вечерата по ревијата „Версаче“ на модната недела во Милано, а по тој повод и двете беа во опуштено издание.

Имено, славните сестри беа фотографирани во познат ресторан во многу необично издание, и тие се обидоа да не бидат препознаени од присутните.

По тој повод, Џиџи носеше црна јакна, сиви фармерки и шарена капа на главата, додека Бела носеше црна јакна и врзане црна шамија околу главата.

Бела имаше розова сенка на нејзините очи, па сестрите Хадид најверојатно одеа на вечера веднаш после работа и да се релаксираат по напорниот работен ден.

“Колку и да се глупаво облечени, тие се убави”, им напиша еден обожавател.

Инаку, Бела неодамна ја објави насловната страница на „Вог“ на која е нејзината сестра Џиџи, со бројни комплименти и ентузијазам за тоа како изгледа.

Јас сум многу горда на тебе, Јелена! Тој сјај после бременоста… Ме воодушевувате секој ден! Ме расплакавте… Давање лице, коса, тело … Но, најважно е давање добрина, почит, интегритет и мајчинство! Најдобрата мама. Најдобрата девојка. Те сакам, сестро, мојата лична Супер жена! – рече Бела на Инстаграм.

Инаку, целото име на Џиџи Хадид е Јелена Нура Хадид, додека на Бела е Изабела Каир Хадид.

Јелена е женско име со грчко потекло (од Хелена). Потекнува од грчките зборови „Елена“, „Хелена“, првично „хеле“ што значи „сјајна“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com