31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Познатиот заводник помина 52 дена во пустината: Таму тој напиша сè за „животот од пеколот“, деталите се тешки!

Најчитани вести

Холивудската sвезда и миленик на жените Метју Меконахи (51) помина 52 дена во пустината во Тексас за да ја напише автобиографијата „Greenlights“, што е една од најпродаваните книги денес.

Имено, актерот се реши на храбар потег и се повлече во целосна осаменост и се раздели од семејството, со тоа што отиде во пустината да напише еден од бестселерите во последните десет години.

Меѓу другото, Метју го опиша своето искуство за размена на студенти, како дел од кое како 18-годишник ќе отиде во далечната Австралија и го опиша тој период како „живот од пекол“.

51-годишниот Метју зборуваше за деновите за кои не зборуваше често во неговата нова автобиографска книга „Greenlights“, па призна дека целата размена била болна за него.

Семејството со кое престојуваше се покажа целосно спротивно на неговите очекувања и тој признава дека минуваше низ вистинска криза. Имено, преселувајќи се во Австралија, тој очекуваше да живее како во рајот, тој го замисли животот близу Сиднеј, во земјата на сонцето, плажите, сурфањето.

Но, неговите желби не се совпаднаа со реалноста. Имено, во неговиот роден Тексас, тој претходно беше прогласен за најзгоден ученик на училиштето, се забавуваше со најубавата девојка во градот, возеше спортски автомобил, но со неговото пристигнување во Австралија, сето тоа се смени.

Тој тврди дека никој не сакал да се дружи со него, девојчињата не го сакале, сите носеле униформи на училиште, а нему не му се допаднало прекарот „Мачка“.

Неговото ново семејство живееше на 106 километри северно од Сиднеј, тој мораше да го почитува „полицискиот час“, му беше наредено да го задржи своето мислење за себе, тој работеше шест работни места, вклучително и работа на банкарски советник и асистент во закон канцеларија

Наскоро стана вегетаријанец и тежеше само 58 килограми и вели дека си напишал писма за да се охрабри. Размислуваше да стане војник и да го ослободи Нелсон Мандела.

Бев во када секоја вечер пред зајдисонце, си реков дека сум добро и дека станува збор само за големи културни разлики – откри актерот и додаде дека не може да се врати дома затоа што вети дека ќе биде верен на зборот и да се издржи и покрај сè.

Заклучи дека ова е доказ за неговата животна лекција, а тоа е дека треба да се исфрлиме од рамнотежа за повторно да го најдеме вистинскиот пат.

Метју ја напиша својата книга за 52 дена, која ја помина сам во една од пустините во Тексас, а моментално е една од најпродаваните книги во оваа деценија, што тој самиот не ја очекуваше.

Во него, тој меѓу другото зборуваше за злоупотребата што ја доживеал на 18-годишна возраст и детално го опишал сопственото апсење за нарушување на мирот на една забава во куќата во 1999 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com