25.8 C
Skopje
Thursday, August 11, 2022

Позната е иднината на Погба

Најчитани вести

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солшер не очекува играчот од средниот ред Пол Погба да си замине од „Олд трафорд“.

„Вие новинарите постојано поставувате прашања за иднината на Погба. Нема ниту една прес-конференција на која јас не одговарам на прашања за него. Погба во 80 % од одговорите на новинарите вели дека ужива во времето поминато во тимот. Јас апсолутно не сум загрижен за Погба. Мислам дека тој ќе остане“, изјави Солшер.

Минатата година 26-годишниот Французин одигра 47 натпревари за Манчестер јунајтед, постигна 16 голови и оствари 11 асистенции.

Договорот на Погба со англискиот клуб е со важност до 30 јуни 2021 година.

На фудбалскиот пазар вредноста на евентуалниот трансфер на францускиот репрезентативец се проценува на 100 милиони евра.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com