9.8 C
Skopje
Monday, October 18, 2021

Познатата пејачка ја откачи публиката во преполн локал во Будва, не се појави на настап – а ова е причината

Најчитани вести

Пејачката Андреана Чекиќ требаше во среда на 31 јули да настапува во еден од најпознатите локали во Будва, но не се појави на закажаниот настап.

Иако нејзините музичари се појавиле во договореното време, а Андреана требало да почне да настапува во 22 и 30 часот, но таа не се појавила ни половина часа пред затварање на локалот. Андреана не се јавувала на телефон ниту на музичарите.

На сопствениците на локалот ова им се случило првпат, локалот да буде полн, а пејачката да не се појави.

Според пишувањата музичарите се собрале и си заминале околу 00 и 30 часот.

Потоа, Чекиќ се огласи на својот „Инстаграм“ профил.

„Се извинувам на мојата публика и на локалот Парис Будва, но не можам да настапувам вечерва бидејќи си ја исеков ногата“ напиша Чекиќ./skopje24.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com