16.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Познатата пејачка си ја отвори душата: „Во една година доживеав две големи загуби!“

Најчитани вести

Фолк пејачката Снежана Бабиќ – Снеки многу ретко зборува за својот приватен живот во јавноста.

Сепак, пред неколку години, таа ја отвори душата и призна дека доживеала две големи загуби за една година.

Фолк пејачката го загуби својот татко во 2009 година, а во истата година се разведе од тогашниот сопруг, бизнисменот Радомир Стојановиќ.

Никогаш не сум направила кариера со детали од својот приватен живот. Сепак, со почит кон мојата публика, ќе кажам дека имав една тешка година зад мене кога станува збор за мојот приватен живот. Го изгубив татко ми, неговата смрт многу ме погоди. Набргу потоа, се разведов после седум години брак. Тој дел од приказната е завршен и јас продолжив понатаму“, изјави пејачката за еден српски медиум за тешката 2009 година.

Фолк пејачката мина низ тешки времиња и на почетокот на 2017 година, откако нејзината мајка Вида почина.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com