10.8 C
Skopje
Sunday, September 26, 2021

Пожар пустоши во Сардинија

Најчитани вести

Повеќе од 400 луѓе се евакуирани во северниот дел на италијанскиот остров Сардинија откако голем шумски пожар се доближи до неколку градови и села.

Пожарникарите сè уште не го ставиле пожарот под контрола, а властите веруваат дека е подметнат.

Во Италија, подметнување пожар се казнува со четири до десет години затвор. Во областите погодени од пожарот, небото е покриено со пепел, а воздухот е полн со чад.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com