4.8 C
Skopje
Tuesday, January 31, 2023

Пожар на Сува планина во Србија, утрово ставен под контрола

Најчитани вести

Пожарот кој избувна вчера на Сува планина, кај селото Долни Душник, Србија, утрово е ставен под контрола, јави ТВ Прва.

Во пожарот изгореа околу десет хектари шума и ниско растение. Населбите не беа загрозени.

Во изминатите неколку дена имаше активни пожари на Стара Планина и во областа Пчиња.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести