32.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Пожар избувна во хотел во Атина

Најчитани вести

Пожар избувна пладнево во внатрешноста на хотел во Атина, веројатно на последните два ката

Според грчката државна телевизија ЕРТ, две лица кои биле на шестиот и седмиот кат биле евакуирани, а продолжува акцијата на пожарникарите, како за проверка на собите, така и за гаснење на пожарот.

Од противпожарната служба на Грција соопштуваат дека се ангажирани 35 пожарникари со 12 возила.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com