8.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Пожар го уништи домот на Расел Кроу

Најчитани вести

Холивудскиот актер Расел Кроу на социјалните мрежи објави дека во пожарите на источниот брег на Австралија, целосно изгорел неговиот дом, а уште се проценува материјалната штета.

Актерот објави фотографии и видеа од уништеното подрачје. За среќа, тој не бил во Австралија, а неговото семејство било на безбедно, кај пријатели.

„Не сум во Австралија. Семејството ми е на сигурно, со пријателите. Пожарот стигна до мојот имот вчера. Сочувствувам со сите“, напиша тој на Твитер.

Како што тој знае, штетата е направена само на објектите, додека животните од фармата не се повредени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести