-2.2 C
Skopje
Sunday, February 5, 2023

Пожар во трговски центар во близина на Москва

Најчитани вести

Изутрината, пожар целосно го уништи трговскиот центар „Мега Химки“ во близина до Москва. Едно лице загинало.

Огнената стихија била локализирана по два и пол часа, но останале само конструкции од рамки. Зафатена била површина од седум илјади квадратни метри.

Авијацијата на Министерството за вонредни ситуации на Русија била ставена во состојба на готовност. Во гаснењето на пожарот учествувале повеќе од 70 луѓе, не дозволувајќи да се прошири на друг дел од трговскиот центар.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести