9.8 C
Skopje
Monday, September 27, 2021

Пожар во стан на Бит Пазар

Најчитани вести

Ноќеска во 03.00 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар настанал пожар во стан сопственост на В.З.(60), при што целосно била опожарена една соба.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита, а М.К.(28) поради вдишан чад бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски” за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com