14.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Пожар во патничко моторно возило во движење во Кичево

Најчитани вести

Вчера околу 10.35 часот на улица „Борис Кидрич” во Кичево во месноста Стар Лопушник, се случил пожар во патничко моторно возило со кичевски регистарски ознаки во движење, управувано од Е.М.(63) од Кичево.

– По дојавата за пожар во моторно возило интервениравме на самото место со едно возило и пожарот целосно го ликвидиравме. Нашите проценки велат дека при овој пожар причинета е материјална штета од околу 20.000 денари, а реалниот износ на штетата ќе ја потврди осигурителната компанија каде што е осигурано возилото-рече командирот на ТППЕ Кичево, Горан Соколески.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com