31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Пожар во ковид болница во Букурешт, настрадаа четири лица

Најчитани вести

Најмалку четири лица настрадаа, а неколкумина се повредени во пожар во болницата Ковид во Букурешт, соопштија романските власти. Пожарот избувнал рано утрово на приземјето на болницата, во кое се сместени околу 120 лица.

Официјални лица соопштија дека починале пациенти кои биле на лекување од Ковид-19. Болницата е евакуирана, а во меѓувреме пожарот е изгаснат.Причината за пожарот е непозната.

Во ноември, во пожар во болница во северна Романија загинаа 10 пациенти кои се лекуваа од Ковид-19.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com