8.8 C
Skopje
Sunday, October 17, 2021

Пожар во зграда во Тајван, десет загинати и 44 се повредени

Најчитани вести

Најмалку десет луѓе загинаа, а 44 се повредени во пожар што зафати 13-катна зграда во јужниот дел на Тајван.

Зградата се запалила околу три часот наутро, објави противпожарната служба во градот Каосиунг.

Пожарот е изгаснат, а операцијата за пребарување и спасување е во тек.

Во тек е истрага за причините за пожарот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com