-0.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Пожар во зграда во Гевгелија

Најчитани вести

Гевгелија, 30 јули- Пожарот избувнал денеска околу 11 часот во станбената зграда на улица „Ристо Чавдаров“.

Според првичните сознанија, станарите од зградата веднаш и навремено биле евакуирани, но ветерот кој денеска дува во Гевгелија придонесе пожарот брзо да се прошири на целиот кат.

Интервенцијата на ТППЕ од Гевгелија со сиот расположлив капацитет успеа да го локализира огнот да не ги зафати и подолните катови меѓутоа материјалната штета од пожарот очигледно е голема.

Причините за настанувањето на пожарот сѐ уште се истражуваат и засега не се познати.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести